Zwalczanie myszy i szczurów

Wraz z nastaniem chłodów myszy zaczynają zmieniać miejsca swego zamieszkania. Pracowite gryzonie już z końcem lata kopią gniazda i korytarze podziemne, niektóre zaś- bardziej wygodnickie szukają schronu w mieszkaniach, budynkach inwentarskich i innych zabudowach.

Myszy zjadają pokarmy zarówno roślinne jak zwierzęce. Podczas żerowania zanieczyszczają pomieszczenia odchodami, ich obecność jest silnie wyczuwalna ze względu na nieprzyjemny mysi zapach, odchody oraz znaczenie terenu przez samców. Gryzonie prowadzą nocny tryb życia, a więc ich obecność w ciągu dnia może być niezauważalna. W przypadku zaobserwowania ich nocnych przechadzek należy niezwłocznie przejść do ataku.

Jak pozbyć się myszy?

Gryzonie są trudne do wytępienia dlatego nasze działa powinny być przemyślane i systematyczne. Warto pamiętać o tym by nie stwarzać im dogodnych warunków do bytowania w naszych pomieszczeniach. Aby skutecznie pozbyć się gryzoni należy stosować trutkę tj. Expel granulat na myszy i szczury, Expel pasta na myszy i szczury, Expel ziarno na myszy i szczury lub Expel kostka na myszy i szczury. By dodatkowo zabezpieczyć się przed niechcianymi gościnami warto ustawić pułapkę tj. Expel łapka na myszy plastikowa bądź Expel łapka na myszy drewniana.