Zwalczanie moli

Skąd się biorą mole?

Za przyczynę pojawienia się moli odzieżowych głównie uznaje się brak porządku w domu, zanieczyszczenie ubrań moczem czy też potem oraz przechowywanie starych ubrań w szafach.
Często nie zdajemy sobie sprawy, że mole które mamy w szafie mogły przylecieć z kuchni !

Jeśli zauważysz wylatujące z szafy owady, nie lekceważ tego! W pierwszej kolejności udaj się do kuchni i sprawdź czy w twoich produktach nie ma insektów. Najczęściej przebywają one w mące, ryżu, kaszy, makaronie a nawet w herbacie i kawie. Mole legą się w ziarnach, często w wielkich magazynach i młynach, po czym dostają się do opakowań z produktami spożywczymi, które my przynosimy do domu. Jeżeli zauważysz obecność moli w swoim pokarmie- wyrzuć wszystkie otwarte produkty z którymi mole mogły mieć kontakt. W przeciwnym razie możesz mieć spory kłopot z pozbyciem się tych owadów.

Czy wiesz, że………… mole mogą przedostać się do Ciebie z sąsiednich domostw?

Jak zwalczyć mole?

Zakup jak najszybciej pułapkę na mole spożywcze / pułapkę na mole odzieżowe – są to specjalne pułapki przeznaczone do monitorowania ich obecności. Dzięki specjalnej substancji wabiącej pułapka przyciąga a następnie wyłapuje samce moli, zmniejszając tym samym możliwości reprodukcyjne owadów, co prowadzi do ich wyginięcia. Dodatkowo zakup zapachowy papier na mole bądź zawieszkę na mole – co dodatkowo pozwoli na wyeliminowanie niechcianych gości. Pamiętaj też o dokładnym wyczyszczeniu miejsc w których mogły przebywać mole. Wszystkie szafki wyczyść wodą z octem 🙂