poniedziałek, 16 maj 2016 08:20

Sezon komarowy

W ostatnich lataj najbardziej uciążliwymi insektami dla Polaków stały się komary. Dają się one we znaki zwłaszcza wieczorami gdy jest już chłodniej lub w deszczowe dni. Ich wzmożone występowanie można też zauważyć w pobliżu zbiorników wodnych. Utrudniają one wypoczynek w ogrodzie, nad jeziorami czy też w lesie. Ponadto bywają bardzo groźne dla osób, które wybierają się na egzotyczne wakacje, ponieważ tropikalne gatunki komarów przenoszą wiele niebezpiecznych chorób. Każdy słyszał w tym kontekście o malarii, ale w tym roku w krajach Ameryki Łacińskiej pojawił się nowy poważny problem -wirus ZIKA. Światowa Organizacja Zdrowia uznała go za zagrożenie dla całego świata, warto więc mieć się na baczności i stosować zapobiegawczo środki odstraszające i owadobójcze tj. spray na komary i kleszcze http://www.expel.com.pl/index.php/komary-i-kleszcze/item/36-spray-na-komary-i-kleszcze czy elektrofumigator z płynem http://www.expel.com.pl/index.php/komary-i-kleszcze/item/48-elektro-plyn-na-komary

 

poniedziałek, 12 październik 2015 11:37

zwalczanie moli

Skąd się biorą mole?

Za przyczynę pojawienia się moli odzieżowych głównie uznaje się brak porządku w domu, zanieczyszczenie ubrań moczem czy też potem oraz przechowywanie starych ubrań w szafach.
Często nie zdajemy sobie sprawy, że mole które mamy w szafie mogły przylecieć z kuchni !

Jeśli zauważysz wylatujące z szafy owady, nie lekceważ tego! W pierwszej kolejności udaj się do kuchni i sprawdź czy w twoich produktach nie ma insektów. Najczęściej przebywają one w mące, ryżu, kaszy, makaronie a nawet w herbacie i kawie. Mole legą się w ziarnach, często w wielkich magazynach i młynach, po czym dostają się do opakowań z produktami spożywczymi, które my przynosimy do domu. Jeżeli zauważysz obecność moli w swoim pokarmie- wyrzuć wszystkie otwarte produkty z którymi mole mogły mieć kontakt. W przeciwnym razie możesz mieć spory kłopot z pozbyciem się tych owadów.

Czy wiesz, że............ mole mogą przedostać się do Ciebie z sąsiednich domostw?

wtorek, 22 wrzesień 2015 10:42

Konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie, do wygrania:

 

- 1 x zestaw produktów (granulat na myszy i szczury, płytka na owady, dwuskładnik na muchy, zawieszka żelowa, pułapka na rybiki cukrowe, bio-aktywator do szamb w tabletkach)

- 2 x mini zestawy (granulat na myszy i szczury, płytka na owady, zawieszka żelowa, pułapka na rybiki cukrowe)

 

Wystarczy:

a. w komentarzu pod postem wrzucić zdjęcie swojej najpiękniejszej rośliny – ogrodowej lub doniczkowej

 

Konkurs trwa od 23.10.2015 do 30.08.2015. Ocenie podlegać będzie oryginalność, pomysłowość i kreatywność :)

Wygrane zdjęcia zostaną opublikowanie na fanpage ’u. O wynikach zwycięscy zostaną również poinformowani wiadomością prywatną na fb -najpóźniej do końca 02.09.2015.

 

Pobierz regulamin

poniedziałek, 24 sierpień 2015 09:26

Zwalczanie myszy i szczurów

Wraz z nastaniem chłodów myszy zaczynają zmieniać miejsca swego zamieszkania. Pracowite gryzonie już z końcem lata kopią gniazda i korytarze podziemne, niektóre zaś- bardziej wygodnickie szukają schronu w mieszkaniach, budynkach inwentarskich i innych zabudowach.

Myszy zjadają pokarmy zarówno roślinne jak zwierzęce. Podczas żerowania zanieczyszczają pomieszczenia odchodami, ich obecność jest silnie wyczuwalna ze względu na nieprzyjemny mysi zapach, odchody oraz znaczenie terenu przez samców. Gryzonie prowadzą nocny tryb życia, a więc ich obecność w ciągu dnia może być niezauważalna. W przypadku zaobserwowania ich nocnych przechadzek należy niezwłocznie przejść do ataku.

poniedziałek, 24 sierpień 2015 09:10

Środek na komary

Gorący sezon letni dobiega końca a wraz z nim ostatnie letnie wieczory nad jeziorem, przy grillu czy też na tarasie. Nie pozwól aby komary czy kleszcze zepsuły Ci wypoczynek. Zabierz ze sobą repelent tj. płyn na komary i kleszcze lub spray na komary i kleszcze. Jeżeli nie lubisz spryskiwać swojego ciała sięgnij po spirale na komary, a żarzący się dym odstraszy nieproszone owady !