demo

demo

piątek, 12 październik 2018 09:46

Idzie jesień, a wraz z nią myszy

Myszy potrafią być prawdziwym utrapieniem, dlatego dla wielu osób sezon jesienny kojarzy się nie tylko z pięknymi, kolorowymi liśćmi drzew, ale także z problematycznymi gryzoniami. Mysz potrafi przetrwać w rozmaitych warunkach. Latem można ją spotkać głównie na polach uprawnych, sadach i w ogrodach, natomiast zimą przenosi się do gospodarstw domowych, o czym najlepiej wiedzą mieszkańcy wsi. Migracja niechcianych gości odbywa się głównie za sprawą poszukiwania pożywienia. Myszy są wszystkożerne, lubią zapasy gromadzone przez człowieka - owoce, nasiona, a nawet zwykłe jedzenie. Uszkadzają kable, książki, papiery, meble, styropian. Warto zachować czujność i sprawdzić wszystkie miejsca, którymi myszy mogą przedostać się do naszych domów. Uwagę warto zwrócić na listwy podłogowe, różnego rodzaju szpary czy okolice instalacji rur.

 

niedziela, 22 kwiecień 2018 09:22

Sezon na komary

Słoneczna pogoda powoduje, że coraz chętniej wychodzimy z domu. Spacery i spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu doskonale wpływają na samopoczucie i dodają energii. Pogodna aura oznacza niestety początek sezonu komarów, które bardzo skutecznie potrafią zakłócić spokój. Żeby nie psuć sobie nerwów i zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci warto zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty i innego rodzaju odstraszacze, które pomogą w walce z owadami. Komary nie znoszą zapachy bazylii, tymianku, rozmarynu czy mięty. Nie przepadają także za pelargonią, kocimiętką, lawendą, koprem włoskim. Jeśli naturalne sposoby walki z owadami nie przynoszą rezultatów, warto sięgnąć po specjalistyczne środki owadobójcze.

 

Do momentu kiedy nie dopatrzysz w swojej kuchni moli, nie masz pojęcia jak ogromny jest to problem. Najczęściej te nieszczęsne owady przyprowadzamy sami do domu wraz z żywnością ze sklepu. Warto każdorazowo pamiętać, aby zakupione sypkie produkty przesypywać od razu do plastikowych lub szklanych pojemników. Prawidłowo przechowywana żywność jest niezwykle istotna i nie należy tego lekceważyć. W celu monitorowania obecności moli spożywczych doskonale sprawdza się specjalna pułapka. Zawiera substancję wabiącą, która przyciąga, a następnie wyłapuje samce moli, bo ogranicza możliwości reprodukcyjne owadów. Produkt nie zawiera substancji owadobójczych, jest bezzapachowy i działa aż do 3 miesięcy.

 

poniedziałek, 16 maj 2016 08:20

Komary, czyli letnia zmora. Jak je odstraszyć?

W ostatnich lataj najbardziej uciążliwymi insektami dla Polaków stały się komary. Dają się one we znaki zwłaszcza wieczorami gdy jest już chłodniej lub w deszczowe dni. Ich wzmożone występowanie można też zauważyć w pobliżu zbiorników wodnych. Utrudniają one wypoczynek w ogrodzie, nad jeziorami czy też w lesie. Ponadto bywają bardzo groźne dla osób, które wybierają się na egzotyczne wakacje, ponieważ tropikalne gatunki komarów przenoszą wiele niebezpiecznych chorób. Każdy słyszał w tym kontekście o malarii, ale w tym roku w krajach Ameryki Łacińskiej pojawił się nowy poważny problem -wirus ZIKA. Światowa Organizacja Zdrowia uznała go za zagrożenie dla całego świata, warto więc mieć się na baczności i stosować zapobiegawczo środki odstraszające i owadobójcze tj. spray na komary i kleszcze http://www.expel.com.pl/index.php/komary-i-kleszcze/item/36-spray-na-komary-i-kleszcze czy elektrofumigator z płynem http://www.expel.com.pl/index.php/komary-i-kleszcze/item/48-elektro-plyn-na-komary

 

poniedziałek, 12 październik 2015 11:37

Zwalczanie moli

Skąd się biorą mole?

Za przyczynę pojawienia się moli odzieżowych głównie uznaje się brak porządku w domu, zanieczyszczenie ubrań moczem czy też potem oraz przechowywanie starych ubrań w szafach.
Często nie zdajemy sobie sprawy, że mole które mamy w szafie mogły przylecieć z kuchni !

Jeśli zauważysz wylatujące z szafy owady, nie lekceważ tego! W pierwszej kolejności udaj się do kuchni i sprawdź czy w twoich produktach nie ma insektów. Najczęściej przebywają one w mące, ryżu, kaszy, makaronie a nawet w herbacie i kawie. Mole legą się w ziarnach, często w wielkich magazynach i młynach, po czym dostają się do opakowań z produktami spożywczymi, które my przynosimy do domu. Jeżeli zauważysz obecność moli w swoim pokarmie- wyrzuć wszystkie otwarte produkty z którymi mole mogły mieć kontakt. W przeciwnym razie możesz mieć spory kłopot z pozbyciem się tych owadów.

Czy wiesz, że............ mole mogą przedostać się do Ciebie z sąsiednich domostw?

wtorek, 22 wrzesień 2015 10:42

Konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie, do wygrania:

 

- 1 x zestaw produktów (granulat na myszy i szczury, płytka na owady, dwuskładnik na muchy, zawieszka żelowa, pułapka na rybiki cukrowe, bio-aktywator do szamb w tabletkach)

- 2 x mini zestawy (granulat na myszy i szczury, płytka na owady, zawieszka żelowa, pułapka na rybiki cukrowe)

 

Wystarczy:

a. w komentarzu pod postem wrzucić zdjęcie swojej najpiękniejszej rośliny – ogrodowej lub doniczkowej

 

Konkurs trwa od 23.10.2015 do 30.08.2015. Ocenie podlegać będzie oryginalność, pomysłowość i kreatywność :)

Wygrane zdjęcia zostaną opublikowanie na fanpage ’u. O wynikach zwycięscy zostaną również poinformowani wiadomością prywatną na fb -najpóźniej do końca 02.09.2015.

 

Pobierz regulamin